Kontakt

Jeśli zainteresował Ciebie któryś z produktów, zapraszamy do kontaktu:
[email protected]
+48 502 264 517

Renowacja i produkcja broni białej współczesnej, kordzików, szabli Wojska Polskiego, pałaszy MW

Renowacja białej broni, szabli, kordzików

Przywracamy do najlepszego możliwego stanu broń białą (szable współczesne Wojska Polskiego, pałasze Marynarki Wojennej, kordziki trzech rodzaji sił zbrojnych WP), dbając o zachowanie najlepszego możliwego wyglądu części metalowych oraz elementów składowych - jelec, kaptur, rękojeść, pochwa. Każda renowacja broni jest wykonana technologicznie, według ścisłych zasad stosowanych przy produkcji szabel, pałaszy, kordzików, ulepszając. Jeżeli jest to możliwe, staramy się o podniesienie parametrów technicznych w celu podniesienia trwałości powierzonej nam broni białej. Powierzone prace wykonujemy z osobistym zaangażowaniem, cechuje nas dokładność oraz terminowość wykonywanej usługi. Naprawiamy w miarę możliwości elementy przynależnione do szabli oraz pałasza temblak oraz tzw. żabki, a przy kordzikach tzw. rapci.

Nakładamy dedykacje na różne elementy broni białej metodą trawienia lub grawerowania.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w produkcji na najwyższym poziomie szabel wojskowych, pałaszy marynarki wojennej oraz kordzików oficerskich, możemy podjąć się renowacji broni białej, przywracającej jej parametry zgodne z wymaganiami i normami stawianymi przez rozporządzenia Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie użytkowania tejże broni białej w ceremoniale wojskowym.

Usługi renowacyjne, naprawcze i grawerskie wykonujemy w krótkim czasie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji broni białej:

  • szabla Wojska Polskiego WZ 76/90,
  • szabla WZ 76/08*,
  • pałasz morski Marynarki Wojennej WZ 76/90,
  • pałasz morski WZ 08*,
  • Kordzik Wojsk Lądowych WZ 52 oraz WZ 08,
  • Kordzik Sił Powietrznych WZ 52 oraz WZ 08,
  • Kordzik Marynarki Wojennej WZ 52 oraz WZ 08.

Szable, pałasze oraz kordziki czasów współczesnych używanych w ceremoniale Wojska Polskiego oraz innych polskich służb mundurowych, które również mają prawo do użytkowania szabel, pałaszy i kordzików, wzorujących się na ceremoniale WP, powinny zwracać szczególną uwagę na jakość i parametry kupowanych egzemplarzy. Szczególnie, że obecnie na rynku dostępna jest duża ilość czegoś, co nazywane jest szablą, pałaszem lub kordzikiem, bez jakiegokolwiek technicznego uwarunkowania pierwowzorów, a ich pochodzenie jest wątpliwe.

Broń biała użytkowana w ceremoniale jak wyżej, musi być wykonana według wzorców, jakie powstały dla tego typu broni białej, która została opracowana przez bardzo wysokiej klasy specjalistów: Pana Generała Lesława Dudka, dyrektora Muzeum Wojska Polskiego Aleksandra Czerwińskiego, wielkiego sportowca Wojciecha Zabłockiego oraz szablomistrza Ryszarda Kusia. Była produkowana przez wiodące firmy produkujące broń białą dla Wojska Polskiego oraz innych służb, a mianowicie WIFAMA, Pracownia Pana Krawczyka, Kuźnia Rogów Pana Jacka Popińskiego.

Pragniemy nadmienić, że wzorujemy się przy wykonywaniu głowni szabli i pałaszy współczesnych oraz historycznych na wiedzy i doświadczeniu Pana Marka Sobuckiego.

Wierne repliki najwyższej jakości szabel wojskowych z czasów historycznych

Wykonujemy również wierne repliki najwyższej jakości szabel wojskowych wzór 17, wzór 21 oraz 34, o najwyższych parametrach technicznych oraz wizualnych, które wykonujemy bardzo starannie, z pełnym zaangażowaniem oraz wiedzą historyczną. Części składowe szabel dawnych wykonane są z tzw. głowni kutych, hartowanych o twardości odpowiadającej wymogom głowni używanych w czasach historycznych.

Na wykonywane renowacje oraz produkcje dajemy 2 lata gwarancji. Jeżeli jest potrzeba, bo coś się z daną jednostką broni przydażyło niechcący, nie odmawiamy naszej wiedzy oraz pomocy. Gwarancji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne oraz użytkowe.

Wystawiamy fakturę VAT, na której cenę składa się niestety 23% podatek, co przy pracach rzemieślniczych (tzw. rękodzieła artystycznego) jest podatkiem zabójczym dla polskich rzemieślników.


 

*Szabla wz 76/08 oraz pałasz morski 76/08 są wzorami zastrzeżonymi i mogą być wykonywane tylko i wyłącznie dla Ministerstwa Obrony Narodowej.